29 Ekim

Bugün bir milletin senelerce süren ızdırabından kutlu bir zafer ile kurtuluşunun ardından, başına o güzel cumhuriyet tacını taktığı günün yıldönümüdür. Bu uğurda hayatını milletinin bugünleri için feda eden yüzbinlerce şehidimize ve gazimize tek tek hayat borçluyuz. Onlarda bir anne babanın gözbebeği ve bir sürü çocuğun abisi, ablası veya kardeşiydiler. Öyle cesur, öyle kahramandılar ki tek bir şart koşmadan vatan uğruna hayatlarını feda etmekten çekinmediler. Kanları yerde kalmadı, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde bugün özgürce yaşadığımız bu cennet topraklar bize vatan oldu. Bu cennet vatanımızın eşsiz tacı cumhuriyetimiz bugün 93 yaşında.

O günlerde olduğu gibi bugünde yedi düvelin gözü topraklarımız üzerindedir. Bütün dünya bilsin ki; bugün Türk gençliği tıpkı 100 yıl önceki gibi, vatanı uğruna yılmadan mücadele verecek güce ve cesarete sahiptir. Bu uğurda muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Ulu Önderimizin söylediği gibi; “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”. Cumhuriyetimizin 93. yılı kutlu olsun.

BERK ŞİMŞEK
29.10.2016