Atletli Kemal

Son günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun sofrada atletle yemek yerken çekildiği fotoğraf gündemden düşmüyor. Taraflardan açıklamalar birbiri ardına geliyor. Memlekette hergün başka bir orman yangını çıkarken, hergün şehit haberleri gelirken milletin derdi atletli fotoğraf olmuş.
Halkın Kemal’i diyorlar. Atletle yemek yediği için. Atletli bir fotoğrafı olduğu için. Atletle yemek yenince halkın adamı olunuyormuş. Recep İvedik bir numaralı halk adamı o halde. Kılıçdaroğlu diyor ki, “Ben poz vermedim. Tamamen doğal bir görüntü olmuş.”. Hani sosyal medyada bir tabir var ya, haberim yokmuş gibi çek pampa diye, işte o hesap. Nasıl ki Tayyip Erdoğan torununa kuran okumayı öğretirken çekilmiş fotoğrafı varsa, bu onun aynı mantıkla çekilmiş, daha doğrusu çektirilmiş halidir. Tayyip Erdoğan açıklama yaptı, “O fotoğraf nasıl basına sızdı anlayamadım.” dedi. Halbuki o esnada odada Emine hanım, çocukları ve çocuğunun eşinden başka kimse yok. Kılıçdaroğlu da fotoğraf çekilirken haberi yokmuş güya. Aynı zihniyetin farklı rengi bu iki şahıs. Biri diğerine hangi suçu atıyorsa, o suçu kendi partisinde işliyor. Hem çıkıp demokrasi diyorlar, hemde kendi partilerinde padişahçılık oynuyorlar. İkiside küstah, ikiside koltuk sevdalısı.
İşin özü, atlet giyince halktan olunmaz. Halktan biri denmesi için sahtekarlığa gerek yok. Bir siyasi lider nasıl olurda atletle poz verir? Bu ne şaklabanlıktır be? Ben evde böyle gezerim diyor. Bre aymaz, evde donla gezseydin donla mı poz verecektin? Atletli Kemal’i savunan ilçe başkanları kafayı yemişler. Yalakalığın bu kadarına pes. Tayyibin şakşakçılarından bir farkınız yok.
BERK ŞİMŞEK
23.08.2017