Başbakan Kemal

Kurultay’da Kılıçdaroğlu’nun soytarılarının “Başbakan Kemal” şeklinde slogan atalarına şaşırmamak gerek. Referandum sürecinde “Başbakan başka partiden, cumhurbaşkanı başka partiden olursa ne olacak” diyerek alay konusu olmuştu. Birisinin başbakanlığın kalktığını onlara izah etmeli. Gerçi Kılıçdaroğlu’nun anayasa taslağını okuduğuna inanmıyorum. Gerçi okusada anlayacağını zannetmiyorum.

İlerleyen zamanlarda yenileri eklenir elbet fakat şuan iddia edilen adaylar Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Meral Akşener. Bu listede kime oy vermeliyiz? Yoksa yine geriye dönüp Türk düşmanı ekmek için ekmeleddini mi aday göstermeliyiz? Belkide son 20 yılda en sert muhalefeti yapmış olan Cem Uzan’a umut bağlamalıyız.

Anamuhalefetin kadroları değişti fakat memlekette değişen bir şey olmadı. Gündemi gene iktidar belirliyor. Ne man adası konuşuluyor ne de eski yunan bakanın ettiği küfürler. Tayyip Erdoğan’ın ege adalarımızı sattığı falan hiç gündem bile olmadı. Atlet kadar değeri yokmuş o adaların. Neyse, delege böyle seviyor demek ki. İktidar olmak umurlarında değil,

Cumhurbaşkanı kim olacak umurlarında değil. Varsa yoksa koltuk, varsa yoksa avanta. Yani işin özeti, her şey yolunda.

BERK ŞİMŞEK
14.02.2018