CHP Delegesi Düşünmeli

Chp’de aşağı yukarı bütün yönetim kadroları değişti. Eskisini yenisiyle üst üste koyup toplayın, ne farketti? İçinde Kemalistin olmadığı gençlik örgütleri, içinde Kemalistin olmadığı ilçe yöneticileri ve içinde Kemalistin olmadığı il yöneticileri. Ali gitti Veli geldi, değişen yalnızca isimler oldu, düşünceler baki kaldı.

Gelinen nokta hazin. Defalarca kaybetmişlik ve umutsuzluk ve mecburiyet. Hatta kılıçdaroğlunun lafıyla tıpış tıpış sandığa giden seçmen kitlesi.

Kılıçdaroğlu’nun son seçimde rakibi yoktu. Bir tarafta püskevit bahçeli, öbür yanda fetöcü davutoğlu. Bu rakiplerle bile oyunu arttırmadı Kılıçdaroğlu. Hatta püskevit bahçeliye gel senle koalisyon kuralım, sen yönet ülkeyi dedi.

Şimdi ise bir tarafta 2002den beri değişik sıfatlarla ülkeyi yöneten Tayyip Erdoğan, öbür yanda halka yeni bir umut ışığı olan Meral Akşener. Tabi toplamda yüzde yirmiyi zorlayabilecek pkk partisi ve püskevit bahçeliyide eklenek lazım. Bu seçimde Kılıçdaroğlu bırak 26yı, 20 anca alır.

İstanbul Barosu eski başkanı Ümit Kocasakal çok sevdiğim bir kişidir. Kendisini milletvekili olarak görmeyi isterim. Hukuk deneyimleri ve düşünce yapısı ile meclise renk katacağına eminim. Bu kadarı genel başkan olmaya yetmez ne yazık ki. Örgüte hakim olamayan bir aday bu konjonktürde sadece madara olur ne yazık ki. Adaylığını sağlıklı bulmuyorum.

Referandum’da Kılıçdaroğlu üç kere konuştu ve her konuşmasında yaptığı gaflar ile evete hizmet etti. Muharrem İnce il il, ilçe ilçe dolaşarak HAYIR’ın bu kadar yüksek oy almasına en büyük etken oldu. Genel başkan olacak siyasi bilgiye sahip. Cumhuriyet Halk Partisi’nin umudu tartışmasız Muharrem İnce’dir.

Kılıçdaroğlu, akp iktidarda daim olsun diye görevlendirilen emperyalist kukladan başkası değildir. Geldiği günden bu yana hiçbir katkısı olmadığı gibi, danışmanlarındam PM’ye, milletvekili seçiminden belediye başkanlarına kadar her dönem seçtiği isimler konusunda hata yapmış biridir. Cumhurbaşkanı adayı Türk halkına ve Türkiye Cumhuriyeti’ne nefret duyan ekmek için ekmeleddini kimin ona tavsiye ettiğini hâlâ saklamaktadır. Hatta yeri gelmişken, Baykal’a kaset kumpasının yapılmasından hemen önce elinde kimin servis ettiği hâlâ belli olmayan belgelerle tv karşısında şov yapıyordu, sormak lazım o belgeler kim veya kimler tarafından servis edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi delegesi bir kez olsun kendini değil memleketi düşünsün diye mesaj içeren bir şey demeyeceğim. Tabiki kendilerini düşünüp Kılıçdaroğlu’nu başkan seçecekler. O da gene seçimde gaf yapıp 20 civarı oy alacak. Bunun neticesinde Tayyip Erdoğan başkan olacak.

BERK ŞİMŞEK
01.02.2018