Corona Paraları

Resmi makamların yaptığı son açıklamaya göre ülkemizde 20.921 vaka ve 425 ölüm tespit edilmiş.

“Mültecilere 40 milyar dolar harcadık. Gerekirse bir o kadar daha harcarız” diyen cumhurbaşkanı, ecnebi gavurların halka hizmet konusunda adeta birbiriyle yarıştığı şu günlerde, ekranların karşısına geçip IBAN verip dilendi. Daha sonra bunu kurtuluş savaşına bağladı. Tapındıkları hain padişahın, vatanını satmak için imzaladığı sevr anlaşması ile iletişim, silah, mühimmat, araç ve gereçlerine el konduğu bir dönemde meclis, vatanı kurtarıp, özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı kurtarmak için halktan destek istemişti. O yardımla bugünü kıyaslamak abesle iştigaldir, akıl tutulmasıdır. Eğer kemer sıkacaksa devlet sıkacaktır. Alamadığı önlemler ve yönetemediği afet döneminden halk sorumlu tutulamaz. Her vaka ve her ölümün sorumlusu umrecileri karantinaya alamayan, hâlâ cemaaatlerin emirleriyle devlet yönetmeye devam eden akp hükümetidir.

Sonuç itibariyle, sarayın giderleri, uçaklar, helikopterler, makam araçları ve beraberinde yandaşa garanti edilen köprü, hastane ve havalimanı giderleri hesap edildiği zaman ve hatta üzerine yanlış politika sonucu mültecilere harcanan 50 milyar dolar hesap edilirse, son olarak yıllarca ödenen vergiler ve çarçur edilen deprem/afet fonu eklendiğinde ortaya çıkan rakam Türkiye’yi rahatlıkla ayağa kaldırır.

Son olarak; arapça dualarla virüsün etkilerinden kurtulacağımızı zannederken, özkardeşlerimiz olan devletlerin resmi makamlarca yapılan verilerini aşağıya ekliyorum. Türkmenistan‘ın dünyaya örnek bir ülke olduğunun defalarca altını çizip, Türkmenistan cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov‘u AYAKTA ALKIŞLIYORUM.

Türkmenistan Cumhuriyeti 0 vaka – 0 ölüm
Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 88 vaka – 1 ölüm
Kırgızistan Cumhuriyeti 114 vaka – 1 ölüm
Özbekistan Cumhuriyeti 241 vaka – 2 ölüm
Kazakistan Cumhuriyeti 500 vaka – 4 ölüm
Azerbaycan Cumhuriyeti 443 vaka – 5 ölüm
+
Türkiye Cumhuriyeti 20.921 vaka – 425 ölüm

BERK ŞİMŞEK
04.04.2020