Deniz Baykal’ın geçen gün yaptığı konuşma epey hit aldı. Ben konuşmayı vasat buldum kusura bakmayın. Sizin bu vasat konuşmayı muhteşem bulma sebebiniz; senelerdir üç muhalefet partisinin ortaya elle tutulur bir şey koyamamasında kaynaklanan boşlukta ilk sarıldığınız muhalif konuşma oluşundan başka bir şey değil. Demin gene konuştu, bu kez vasatın bile altında bir konuşma yaptı yalnız son iki üç cümlesi önünde duran yazılı metinden bağımsızdı anladığım kadarıyla, ben yalnızca bu son cümleleri sevdim. Koskoca ana muhalefet partisinde kimse kalmamış gibi her gündem değiştiğinde çıkıp Deniz Baykal’ın konuşması vahim bir tablo ortaya seriyor. Muharrem İnce’nin bugünkü konuşması alayından iyi ama Baykal’ı paylaşanların hiçbiri İnce’nin konuşmasını paylaşmıyor. Gareziniz mi var?

Muharrem İnce, Tuncay Özkan, Aykut Erdoğdu ve Özgür Özel gibi kaliteli isimler varken, iki cümleyi bir araya getiremeyen isimlerin ve Deniz Baykal’ın sürekli konuşma yapması ve buna ek olarak başbakan Binali Yıldırım ile konuşacak bir şey kalmamış gibi, böylesine önemli bir zamanda çocukluk anıları ile Kars kazından bahsetmek AKP’nin anayasasını destekliyorum demenin KILIÇDAROĞLUCAsıdır. Bu desteği daha önce şapkadan Ekmeleddin’i çıkararak cumhurbaşkanlığı seçiminde yapmıştı, gene yapıyor.

Muhalif olmak şiirli klip yapmakla olmaz birisi Kılıçdaroğlu’na iletsin. Bu anayasanın geçmesinde Devlet Bahçeli kadar, muhalefet yapamayan Kılıçdaroğlu’da sorumludur. Bu da böyle biline.

BERK ŞİMŞEK
12.01.2017

Deniz Baykal’ın Konuşması
Etiketlendi:             

Bir Cevap Yazın