Seneler önce bir belgeselde Mesut Yılmaz ve bazı siyasilerle röportaj yapmışlardı. İnternette vardır bulun izleyin. Mesut Yılmaz anlatıyor, Bülent Ecevit ve Devlet Bahçeli ile basın karşısında açıklama yapıyorlar. Devlet Bahçeli birden erken seçimi gündeme getiriyor. Mesut Yılmaz ve Bülent Ecevit’in şaşkınlığı yüzlerine yansıyor. Daha sonra Devlet Bahçeli demiş ki Mesut Yılmaz’a, ben bir anket yaptırdım, erken seçime gidersem tek başıma iktidar oluyorum. Erken seçime gidildi, Devlet Bahçeli meclis dışında kaldı, aldı boyunun ölçüsünü. İşte bu kadar öngörü sahibi, bu kadar siyasi bilgi sahibi. Bugün gene ölçmeden tartmadan erken seçim konusunu açtı. Gene baraj altı kalacak, bu kez siyaset dışı kalacak.
Bugüne kadar mhp hiçbir dönem umut olmadı, Devlet Bahçeli hiçbir dönem parlamadı. Meral Akşener bugün meclisin dışında yeni kurulmuş bir partinin başkanı fakat yarattığı etki mhpnin tarihi boyunca yarattığı etkinin toplamından fazla. Akşener’in kurduğu kadro 90’ların ANAP ve DYP ekiplerinden izler taşıyor. Yeniden canlandırdı ANAP-DYP etkisini. Tüm bunlara rağmen akp iktidarını devirmek için tıpkı rahmetli Bülent Ecevit gibi bir umut ışığına ihtiyaç var. O umut CHP’nin başında cesur yürek Muharrem İnce’ydi, delege yamuk yaptı, seçmedi. Cumhur ittifakına yaradı bu durum.
Seçim yaklaşıyor tablo karanlık, gençlik umutsuz, halk çaresiz. Kılıçdaroğlu hâlâ etkisiz, hâlâ basiretsiz. Kılıçdaroğlu’nun bu memlekete yapacağı en güzel hizmet, koltuğu Muharrem İnce‘ye devretmektir. Aksi takdirde yalnızca bizim değil, gelecek nesillerinde hayatı kapkaranlık geçecek.
BERK ŞİMŞEK
17.04.2018
Erken Seçim Macerası
Etiketlendi:             

Bir Cevap Yazın