Eskişehir ve Türkiye’de tarihi görülmemiş projelere imza atan ve kelimenin tam anlamıyla mucizeler yaratıp, Eskişehir’i yaşanabilecek en güzel şehir haline getiren Yılmaz Büyükerşen’e darbe vurmak adına, Eskişehir’in ismini göz önünden kaldırmak planları dahilinde, sezon başından beri Eskişehirspor’u küme düşürmek için tüm gayretler sarfediliyor. Bu gayretlerin en büyüklerinden birini bugün Eskişehirspor ve Akhisar Belediyespor arasında geçen futbol karşılaşmasında izledik.
Yılmaz Büyükerşen kimsenin hayatında görmediği belediyecilik anlayışı ile hizmet ettiği için mi bu garez yoksa Eskişehir’i parsel parsel satmadığı için mi?
Konyaspor tarihi boyunca gösteremediği başarıyı, Davutoğlu başbakan olduktan sonra gösteriyor. Tıpkı dönemin başbakanının yaşadığı ilçe olan Kasımpaşa’nın amatör kümeden gelip süper ligin üst sıralarına çıkması gibi. Dönemin cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün memleketi Kayseri’de Abdullah Gül’den sonra futbol aşkı fışkırmış olacak ki, Kayserispor’un ardından Kayseri Erciyesspor süper lige çıkmıştı. Yeni kurulmasına rağmen tüm engelleri Kasımpaşaspor gibi aşan diğer takım Melih Gökçek’in Osmanlıspor’u. Bütün bunlar olurken Kadir Topbaş’ın Belediyespor’u durur mu? Bakmayın ismi değişip belediye bünyesinden ayrılmasına, sahasının ismi bile Fatih Terim Stadyumu. Bunlara cumhurbaşkanından memleketi olmasından dolayı Rizespor’u da eklemek lazım. Tüm bunlar olurken muhalefet partilerinin seçmenlerinin çoğunluğu oluşturduğu şehirlerin hiçbirisi süper lige çıkamazken, süper ligte olanlar tıpkı Eskişehirspor’a yapılmak istenen gibi küme düşürülüyor.
Son olarak, 34. dakikada ‘Her Yer Taksim Her Yer Direniş’ diye tezahürat yapıldığı zaman, “futbola siyaset karıştırmak çok yanlış bir davranış.” diyenlere bu bilgileri arz ederim.
BERK ŞİMŞEK
12.03.2016
Eskişehirspor ve Hükümetin Futbol Anlayışı
Etiketlendi:                 

Bir Cevap Yazın