Fetö İle Mücadele

Son dönemde, bilhassa Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak’ın serbest kalmasıyla birlikte alevlenen fetö ile mücadele konusu gündemde geniş yer aldığı için, çok fazla isim televizyon programlarında bol bol Fethullah Gülen hakkında ağır ithamlarla konuşuyorlar. Bu şahısların kimi gazeteci, kimi avukat, kimi araştırmacı, kimi milletvekili sıfatıyla programa katılıyorlar. Ben bu konuyu farklı bir perspektif ile irdelemek istiyorum. Öncelikle bu isimler bu programa neden çağırılıyorlar? Mesleklerinden ötürü. Peki bu mesleklere nasıl başladılar? Gülen cemaatinin, tuvalette yerleri paspaslama yeteneği bile olmayan bu isimleri bu mesleklere getirdiler. Senelerce sınav sorularını çaldıklar ve bu isimler bu sayede üst mevkilere getirildiler. Çoğu yandaş diye tabir ettiğimiz gazeteci gülen cemaati tarafından seçilerek gazetede çalışmaya başladı. Dün ve bugün medya patronluğu yapanları gülen cemaati tek tek kendi eliyle seçti ve yerleştirdi. Daha sonra medya patronlarının altına ekipler kurdular. Şimdi o ekipleri bugün televizyona çıkarıyorlar. Bu isimler ergenekon, balyoz ve askeri casusluk kumpaslarında tetikçilik yaptılar. Hepsi kendilerine verilen görevi layıkıyla yerine getirmek için adeta birbiriyle yarıştılar. Şimdi bu isimler fetöye sövme konusunda birbiriyle yarışıyorlar. Bugün bile korudukları mesleki pozisyonlarını fetöye borçlu olan o insanların söylediklerinde gram samimiyet duymuyorum. Fetö kontenjanından AKP’den milletvekili seçilmiş isimler, bugün eski milletvekili sıfatıyla nasıl konuşabiliyor? Aynı durum diğerleri için de geçerli. Bunları televizyon programlarına çıkaranlar aslında hâlâ fetö propagandası yapıyorlar. Hepsinin geçmişinde fetöye övgüler düzen ifadeleri var. Bu isimlerle fetö mücadelesi yapmak zaten akla mantığa aykırı. Bu şahıslara itibar göstermek çok büyük bir hatadır.

Serbest kalma konusuna gelecek olursak, ben bu kararı onaylamıyorum. Yüzlerce insanı haksız yere kumpaslarla hapse attırıp, Kuddusi Okkır, Ali Tatar, Kaşif Kozinoğlu, İlhan Selçuk gibi onlarca ismin vefatına sebep olanlar bugün mağdur sıfatıyla nasıl olur salıverilir? Yıllarca fetö sayesinde yüksek mertebelerde kumpas planları hazırlayıp, televizyon programları ve gazetelerde tetikçilik yapanlar, edindikleri maddi servetleriyle yalılarda oturup lüks yaşam sürenler, bugün neyin mağduru oluyorlar? Belediye bütçelerini yıllarca terörist nurcu cemaatlere peşkeş çekenler, arsaları akrabalarına dağıtanlar, Ankara’yı parsel parsel satanlar, devletin namahremi olan kozmik odaya teröristleri sokanlar, bugün haklarında tek bir dava bile açılmadan özgürce dolaşıyorken, bankasya’da banka hesabı olanlar yıllardır ne hakla hapiste tutuluyorlar? Fetö kalkışmasının en önde gelen isimlerinin kardeşleri bugün bakanlık ve milletvekilliği yaparken, neyin fetö mücadelesinden bahsediyorlar?

Yıllarca gülen cemaatiyle koyun koyuna yaşayanlar, bugün fetö ile mücadele edemezler. Bu kişilerin vicdan terazileri bozulmuş, benlikleri ise hakikatı bulamayacak kadar körelmiş olduğundan ötürü, doğru ile yanlışı ayırt edecek vaziyette değillerdir. Bu sebepten dolayı iktidar partisinin fetö ile mücadele işi tamamen balondur.

Berk ŞİMŞEK
11.11.2019