Güçlü Lider

Her yere afişler bayraklar asmışlar üzerinde “Büyük Türkiye güçlü lider ister” yazıyor.

Güçlü lider tarımda kalkınma yapar, ürettiği mahsulü ihraç eder. Sanayide ileri teknoloji kullanır. Hayvancılıktan elde edilen mahsul memlekete yeter, artan ihraç edilir. Dış politikası vardır, dikkate alınır, kulak verilir. Komşuları eleştirmeden önce üç kez düşünür. İşsizliği azaltır, projeler geliştirir, genç girişimcilerin önünü açar. Eğitimde öyle bir sistem kurar ki, vatandaş çocuğunu yurtdışına göndermez, yurtdışındaki iyi bir eğitim alsın diye bize gönderir. Pasaportu öyle sağlamdır ki, ülkelerine kabul etmek için görmeleri yeter. Ekonomisi sağlamdır, fire vermez. Hizmette o parti bu parti diye ayrım yapmaz, bilimle ve mantıkla hareket eder. Hepsinden önemlisi güçlü lider zenginleşmez.

Türkiye’ye baktığımız zaman tarımsal üretim göremiyoruz. Satılan mahsulden çiftçi kazanmıyor. Hayvancılık daha beter. Etin kilosu altın gibi değerliyken, saman bile ithal ediliyor. Sanayisi sıfır, üretim yok. Şeker fabrikası satıp, şeker ihlal ediyoruz. Dış politikada dansöz gibi kıvıran bir hükümet var. 2 günde değişir her şey. Heyt der portakal bıçaklatır, bir bakarsınız petrol ofisini verir mesela. 18 tane adamız işgal altında, Yunanlı subay ve siyasetçiler sık sık hararet ediyorlar cevap veren bir akpli yok. Irak ve Suriye’deki politikacılar bile posta koyuyor. İşsizliğe çözümü bırak, beyin ihraç ediyoruz diye alay bile ediyorlar. Eğitimde uluslararası sınavlarda Suriye, Uganda ve Somali ile yarışıyoruz resmen. Yakında diplomalar bile uluslararası geçerliliğini kaybedecek. Pasaportumuz paramız gibi değersiz. 20 tane evrak verir, 3 aylık vize için dünya kadar para ödersin, kapıda sana gene kokainman muamelesi yaparlar. Piyasada para dönmüyor, ekonomi pert, döviz uçuyor. Belediye başkanı çıkıp önce kendi seçmenime hizmet edeceğim diyor. Bunların bilimle ve mantıkla uzaktan yakından alakaları yok. Hepsinden önemlisi adamlar alyansla başladıkları siyasette milyon dolarları götürdüler. Bu demek oluyor ki, aradığımız güçlü lider bu iktidarın içinde yok.

Akp‘nin yeni sloganı olan “Büyük Türkiye, güçlü lider ister” sözüne tamamen katılıyorum. Çok doğru söylüyorlar. İşte tam da bu yüzden, büyük Türkiye için güçlü lider olacak olan Muharrem İnce’yi destekliyorum. Hemde seçildiği zaman yanında olacak olan yardımcısı Meral Akşener ile büyük Türkiye, güçlü liderine kavuşacak.

Büyük Türkiye millet ittifakı ile, güçlü lider ise Muharrem İnce ile karanlıktan aydınlığa çıkacaktır.

BERK ŞİMŞEK
09.06.2018