Hain Faysal

Suriye Dışişleri bakanvekili faysal, Rus gazetesine demeç vermiş. Türkiye topraklarımızdan çekilsin, bu işgal demektir demiş.

Suriye devleti bugün var mı yok mu belli bile değilken, kendi vatandaşının can güvenliğini sağlayamazken, eğitim, sağlık ve yerel hizmet sıfıra inmişken, 4 milyon Suriyeli Türkiye’de sefalet ve açlık içerisindeyken faysal efendinin derdi şanlı Türk askerinin Suriye’deki varlığı olmuş.

Amerikan ve Rus askerleri senelerdir Suriye’de cirit atarken tek kelime konuşan yokken, bölge halkını ışid ve pyd/ypg teröristlerinden koruyan Türk askerine çekil git deniyor. Hemde faysal bunu Suriye gazetesine değil Rus gazetesine yapıyor.

Türk askerinin o bölgede yer almaması demek, bölgede pyd teröristlerinin özerklik mücadelesi başlatması ve sonrasında Suriye’nin tıpkı komşusu Irak gibi bölünmesi demektir. Faysal gibi mandacı soysuzların bunu anlaması mümkün olmayabilir fakat mandacıları gelecek Suriyeli nesiller asla affetmeyeceklerdir.

Bu aciz söylemin bir benzerini daha önce kuzey Irak’taki densizler yapmıştı. Bugün Irak’ın geldiği nokta ortada. Suriye en fazla terörist barındıran ülkelerden birisi ve Irak olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu soysuzlar Rusya ve Amerika’nın gazına gelip Türk düşmanlığı yapmaya devam ederlerse, yakında pişman olacakları durumlarla karşılaşacaklardır.

BERK ŞİMŞEK
16.01.2018