İsrail – Filistin Savaşı Hk.

Şimdi bir fikri savunuyorsak eğer o fikre sahip çıkmalıyız ve fikrimizle çelişmemeliyiz. Öncelikle bu olaylara sebep olan İsrail hükümetidir. Dolayısıyla bütün yahudi halkını aynı torbaya koyup yargılamak bütük bir hatadır. Hitler resimleri paylaşmak tam anlamıyla cehalettir. Yahudi halkını lanetleyip Hitleri yüceltmek resmen faşizmdir.

Bazı arkadaşlar müslümanlar ölüyor diye üzülürken bazı arkadaşlarda insanlar ölüyor diye üzülüyor. Müslümanlar ölüyor diyen arkadaşlara sözüm yok fakat insanlar ölüyor diyen arkadaşlar, Filistin’in öldürdüğü yahudi sivillerine de sahip çıksınlar. Çünkü fikirleri bunu gerektiriyor. İsrail hükümeti katliam yapıyor diye ölen yahudi sivillerini hiçe saymak fikrinizle çelişmektir. İsrail hükümeti sivil katliamı yapıyor diyip intikam adına yahudiler ölsün demek faşistliktir.

Demek istediğim, siviller ölmesin, İsrail hükümeti ölsün. Irkı ve dini ne olursa olsun sivil vatandaşların bu savaşta yeri yok. İsrail hükümetini lanetleyen arkadaşlar bu hükümetin arkasında Amerika Birleşik Devletleri’nin oluşunu unutmayıp aynı şekilde Obama ve ekibinide lanetlemelidirler. Emperyalizm lanetlenmelidir. Faşizm lanetlenmelidir.

BERK ŞİMŞEK19.07.2014