Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi’ne katkısının sıfır olduğunu düşünüyorum. Referandum çalışmalarında kendi partisine destek vermeyi bırak, ettiği saçma sapan sözlerle karşı tarafa oy kazandırdığı ortada. Onun geldiği günden beri ne kadar gereksiz soytarı varsa geldi partide vekil oldu veyahut belediye başkanı adayı oldu. Kendini Kemalist olarak tanımlayan isimleri ya partiden attı yada istifaya zorladı.

Referandum çalışmaları esnasında kendi vekillerine muhalif çıkışlar yapması tam bir rezaletti. Ekmeleddin isimli şeriat yanlısı maşayı bulup aday yapması ve cumhurbaşkanlığını Tayyip Erdoğan’a hediye etmesi affedilemeyecek bir siyasi hataydı. Baykal’dan koltuk nasıl gasp edilir dersini iyi öğrenmiş olacak ki üzerine kendi tecrübesini katarak boş konuşmaya devam ediyor. Hele ki son söylediği tehditlerin yanına kâr kalacağını zannediyor.

Bu ideolojisi oturmamış ve siyasi birikimi yetersiz olan adamın genel başkanlık koltuğunu işgal etmesi kelimenin tam anlamıyla yüz kızartıcıdır. En yakın zamanda partisine ihanetten disipline sevk edilip defedilmelidir. Bu partinin başına bunun gibi konuştukça uyku getiren sorosçular değil, konuştukça umut veren Muharrem İnce gelmelidir. Aksi bir oluşumun iktidar şansı yoktur.

BERK ŞİMŞEK
03.05.2017