Kim Bu Kılıçdaroğlu?

Birilerinin eline verdiği belgelerle piyasaya sunulan Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’un İ’sini bilmeden İstanbul’a belediye başkan adaylığını bir elimize alalım, Deniz Baykal’ın kaset kumpasından sonraki ilk açıklamasında kendinden çok emin bir şekilde “kesinlikle gülen cemaati yapmadı” sözlerinide diğer elimize alıp birleştirelim, ne görüyoruz? Onlarca emektar vekil varken bu adamın tek başına, kaşla göz arasında piyasaya çıkması, bu adam için genel başkanın kaset kumpasıyla istifa ettirilmesi konusunu bir düşünelim. Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı öncesi bir manifestosu var mıydı, etkili bir kürsü konuşması var mıydı? Elbette yoktu.

Öyle bir kadro oluşturdu ki, il örgütü, ilçe örgütü, gençlik örgütü başkanlıkları seçimi yapılıyor, aday sayıları ya bir ya iki. Mevcut başkan aday oluyor, ya tek başına yada bir rakibi ile. Açın bakın seçilenlerin eski yazılarına, alayı mevcut yönetime toz kondurmayan yalaka tipler. Aynı zamanda bu yalakaların iktidar olma gibi bir gayeleri yok. Kılıçdaroğlu genel başkan kalsın ki bunlarda o mevkilerde kendilerine yer bulabilsinler, eşleri dostları belediyelerde iş bulsun, kendileride fırsatını bulup avantayı kapsınlar. Bunların ciğerleri beş para etmez. Partinin oyu artmış azalmış umurlarında olmaz. Bunlar CHP’li değil Y-CHP’lidir.

Bütün bu meshepçi yalakaları, 6 ok düşmanlarını, apolitik çıkarcıları ve Kemalizme alerjisi olanları MUHARREM İNCE başkanlığında yok edeceğiz. Onların korkuları tamamen bundan dolayı. Korkak ve yandaş delege yeniden kılıçdaroğlunu seçerse herkes emin olsun ki %5 civarı bir oy Meral Akşener’e kayacaktır. Kılıçdaroğlu bir umut değildir, karanlığın sembolüdür.

BERK ŞİMŞEK
03.02.2018