Linç

Türkiye genelinde, mahallelere, ilçelere ve illere muhtar seçtiğimiz bir seçim için vatanın bölünmez bütünlüğü tehlikededir diye beka üzerinden politika yapanlar, kendilerinden olmayanları illet, zillet, hain, terörist, çukur gibi söylemlerle aşağılayanlar, seçimin kazanan tarafına her türlü iftira ile saldırıp sonucun açıklanmasını geciktirenler ne yazık ki memleketimizde her iki kişiden birinin desteğini almaktalar.

Geçmişte terör örgütü pkk ile el ele kol kola miting yapıp megri megri şarkı soyleyenler, terör örgütü pkk paçavrasını defalarca göndere çekenler, çadır mahkemelerinde pkklı teröristleri tanık gösterip, Şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mensuplarını sanık yapanlar, 29 ekimde peşmergeyi davulla zurnayla vatan toprağında ağırlayıp kıtlıktan çıkmış gibi yedikleri lahmacunların parasını ödeyenler, terör örgütü işid ile petrol pazarlığı yapanlar, terör örgütü hizbullahı serbest bırakanlar, terör örgütü fetöyü devletin her makamına atayanlar, terör örgütü hizb-i islami lideri Hikmetyar’ın dizinin dibine çömelip etek öpenler, ne yazık ki 18 milyon seçmenin oyunu alan CHP ve İYİ Parti birlikteliğini teröristler diyerek yaftalıyor.

Domatesin 10 lira, soğanın 11 lira olduğu şu günlerde, vatandaşı buz gibi havada saatlerce domates soğan kuyruklarında bekletenler, 2019 yılında vatandaşa karne ile domates soğan satanlar bugün ne yazık ki bu acınacak halimize varlık kuyruğu diyerek akıl sağlığımızla alay ediyorlar. Enflasyonun %20 olduğu, genel işsizliğin %14, tarım dışı işsizliğin %20, tarım dışı genç işsizliğin %27 olduğu ve her geçen gün zam haberleriyle uyandığımız şu günlerde vatandaşın bu durumu kanıksamış olduğunu görmek gerçekten çok üzücü bir durum.

Tüm bunlara rağmen Irak sınırında 4 askerimizi şehit vermemizin sorumlusunu Ekrem İmamoğlu’ymuş gibi haber yapan gazete ve televizyon kanallarının tahriki ile bugün şehit cenazesinde muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na linç girişiminde bulunuldu. Geçtiğimiz yaz bir benzer vaka Meral Akşener’in evi linç amacıyla basılmış ve daha öncesinde yine Kemal Kılıçdaroğlu’na pkk tarafından yapılan suikast girişimi yaşanmıştı. Türkiye’yi kutuplaştıran, kendinden olmayanları ötekileştirip aşağılayan bir iktidar anlayışı bun üzücü hadiselere sebep oluyor. CHP ve İYİ Parti üzerine karalama politikası yapanlar, kendi geçmişlerinden utanıp, kendilerine sürekli olarak milat belirleyip, o milattan önce yaşananları yok saymaya devam eden şahıslardan oluşmaktadır.

Kendi vatanındaki iç karışıklıklarla başa çıkamayıp kendine suni gündem yaratmaya çalışmak adına Türkiye Cumhuriyeti’ni her fırsatta tehdit ederek haddini aşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bugün Türkiye’nin gündemi olmalıydı. Donald Trump ve ekibinin her fırsatta Türkiye Cumhuriyeti’ni ekonomik yaptırımlarla tehdit etmesi bugün Türkiye’nin gündemi olmalıydı. 17 Nisan’da Yunanistan başbakanı Aleksis Çipras’ın Türkiye Cumhuriyeti hakkında yaptığı ileri geri konuşma bugün Türkiye’nin gündemi olmalıydı fakat ne yazık ki hâlâ televizyona çıkan iki zat ısrarla illet, zillet, hain, terörist ve çukur demeye devam ediyor. Dışarıya karşı birlik ve beraberlik mesajı vermek yerine, ısrarla toplumu bölmeye devam ediyorlar.

BERK ŞİMŞEK
21.04 2019