Man Adası Belgeleri

Elimizi vicdanımıza koyup bir düşünelim. Kemal Kılıçdaroğlu bir takım evraklar dekontlar gösterdi. Bu dekontlar acaba sahte midir değil midir? Sosyal medyada dolaşan tapeler gerçek midir?

17-25 aralıkta tapeler ortaya çıktı. Tayyip Erdoğan ve bakanların yolsuzluk konuşmaları yayınlandı. Anında sahte dediler. Hayvanat bahçesinden atadıkları TÜBİTAK başkanına sordular, vallahi sahte dedi. Bu herife koyunu boğa diye versen ayırt edemez, kalkmış tapeler sahte diyor. Ne bir inceleme yapmışlar ne bir araştırma, yalnızca talimat gereği açıklama var. Bu tapeler gerçek derse koltuk gider, fetöcü ilan edilir. Tapeler sahte derse koltukta oturup avantayı götürür. Ee önce can sonra canan demişler. Sahte diyecek tabi, ne desin başka?

Şimdi ise yurtdışına aktarılan yüklü miktarda para söz konusu. Anamuhalefetin lideri kalkıyor dekontlar gösteriyor. İktidar ise bunlar sahte diye açıklama yapıyor. Eğri oturup doğru konuşalım. Anamuhalefetin lideri önüne gelen her belgeyi şak diye açıklar mı? Şahsi itibarını ve siyasi hayatı bırak, partisinin itibarını sıfırlamak söz konusu. Hiç sahte olsa çıkıp gösterir mi kamuoyuna? Kırk kere inceletmiş, kaç farklı kaynaktan teyit almıştır. Çocuk oyuncağı mı bu ya? Çıkacak sahte evraklarla çamur atacak, karşı taraf sahte diyecek, aa tüh kandıramadım falan diyecek mi zannediyorlar? Kafayı mı yediniz siz ya?

Cumhurbaşkanı zaten psikolojik sorunlar yaşıyor. Kim ona karşı olsa fetöcü diyor. Fetö ile yatıp fetö ile kalka kalka psikolojisi bozulmuş herifin. Gece kabus görse fetö yaptırdı diyecek. Belgeler için fetö servis etti diyor. Suyu ısındı zaten, zarrab davası bir yandan, bu mevzu bir yandan, Suriye meselesi bir yandan, takati kalmadı, eli kulağında, gitti gidiyor bu herif. En eski dostları, en eski yol arkadaşları bile fetöcü çıkınca sıyırması normal.

Uzun lafın kısası, elinizi vicdanınıza koyun. Sahte olsa çıkıp açıklar mı? Tapelerde gerçek, makbuzlarda gerçek. Hâlâ savunan varsa bu iktidardaki kamilleri, Allah akıl fikir versin, ne diyeyim?

BERK ŞİMŞEK
05.12.2017