Metal Yorgunluğu

Burhan Kuzu meclis başkanlığını bekliyordu fakat Erdoğan kesti biletini evine yolladı. Burhan Kuzu, Abdullah Gül ve Bülent Arınç gibi Erdoğan’ın en yakınındaki isimler bugün birer birer kopuyorlar. Kurucu kadrodan bugüne kimse kalmadı. Erdoğan her geçen gün yalnızlaşıyor. Mitinglerinde eski coşkusu kalmadı, metal yorgunluğu yüzünden belli oluyor.

En çok güvendiği belediye başkanlarının fetö lehine yolsuzluk yaptığı ortaya çıktı. Her seferinde yeni isimler ortaya çıkarıyor çünkü kimi vekil yaparsa, o vekilin dalkavukluğu kendisine zarar veriyor. Halk tamam derse kenara çekiliriz demesi bu yüzden. Yoruldu, direnmekte zorlanıyor. Mücadele edemiyor. Yaptığı enkazı görüyor ve nasıl bu hale getirdiği kendi kendisine sorup sinirlerine hakim olamıyor. Kime kardeşim dediyse arkadan vuruldu. Hepside olumsuz konuşuyor süreç hakkında.

16 yıllık iktidarında işsizliği çözemedi, yolsuzluğu çözemedi, enflasyonu yenemedi, dövizi kontrol altına alamadı, çiftçiyi kuruttu, hayvancılığı bitirdi, sanayiyi batırdı. Kavga edilmedik komşu bırakmadı. Her şeyin farkında. Bence geleceği için güzel planlar yapamıyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra siyaseti bırakma kararı alabilir. İtibari azalıyor. Takati kalmadı. Halkın inancı göz göre göre kayboluyor. Halk artık #TAMAM diyor ve değişim istiyor.

BERK ŞİMŞEK
25.05.2018