Muharrem İnce

Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından önce yükselen Meral Akşener rüzgarı bugün o kadar güçlü esmiyor. Dün Muharrem İnce’nin yaratacağı etkiyi kestiremeyenler bugün etkilenmiş haldeler. Güneydoğu Anadolu’da akp her seçimde ikinci partiyken bugün tablo çok farklı. Önceki seçimde Demirtaş’a oy vermiş kitlenin kafası karışmış. pkk terörünün arkasına sığınmış Demirtaş bir tarafta, kutuplaştırmayı bitirip tüm halkı barıştıracağım diyen Muharrem İnce bir tarafta.

Bilimden bahsediyor mitinglerinde, eğitimden, tarımdan, köylüden. Üreten Türkiye’nin hayal olmadığını, şahlanacağından bahsediyor. İncirlik üssünü kapatırım diyen tek lider. Ekonomiyi düzeltmek için fikirleri var, birer birer anlatıyor. İşsizliğe çözümü var. Öğretmen ve polislerin ek3600 sorununu çözeceğim diyor. Gençleri yurtdışına göndermekten bahsediyor, bursların artacağını dile getiriyor. 19 Mayısta gençlere 500 lira harçlık vereceğini söylüyor, öğretmenler gününde bir maaş ikramiye diyor. Kurban ve Şeker bayramında işçiye, memura ve emekliye bir maaş ikramiye sözünü veriyor.

Halk artık şikayet dinlemek değil, icraat görmek istiyor. Bugüne kadar her giden siyasetçinin iktidarı şikayet etmesinden sıkılmış olacak ki, İnce mitingleri rekor sayılara koşuyor. Halkın içinden çıkmış bir öğretmen. Halkın ihtiyaçlarını çok iyi biliyor ve çözüm odaklı yaklaşıyor. Nutuk atar gibi değil, bir abi gibi konuşuyor. Geçen yıla kadar kirada oturan Muharrem İnce, cumhurbaşkanı olduktan sonra Saray’da veya Çankaya köşkünde değil, evimde oturacağım diyor. Artık yüzlerce korumayla dolaşan bir cumhurbaşkanı olmayacak, sokakta rastlaşıp dertleşeceğimiz bir Muharrem abimiz olacak.

O zaman ne diyoruz? Türkiye’ye güvence #Muharremİnce

BERK ŞİMŞEK
30.05.2018