Saray ile Görüşen CHP’li

Saray ile görüşen CHP’li konusunda ben sosyal medya hesabımdan “Rahmi Turan iddiasının arkasında durup ismi açıklamalı yada kaynağım beni aldatmış diyerek gazetesinden istifa etmesi gerekir. Bunun başka bir çözüm yolu yoktur.” diye yazmıştım. Şimdi Rahmi Turan bu ismin Muharrem İnce olduğunu iddia ediyor. Ardından yanıltılmış olabilirim diye ekliyor. Ben bunu kabul etmiyorum. Ben 60 yıllık gazeteciyim diye her ortamda hava atan bir şahsın böyle bir tuzağa düşüp aldatılmasının ardından art niyet ararım.

Uğur Dündar açıklama yaparak, bu haberin kendisine de geldiğini fakat iddiaya delil olmadığı için açıklamayacağını ve Uğur Dündar CHP’yi dizayn mi etmek istiyor şeklinde düşünülür açıklamasını yaparak ne kadar deneyimli gazeteci olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi.

Rahmi Turan 80 yaşında bir yazar. Artık kenara çekilmesinin vakti gelmiş hatta üzerinden yıllar geçmiş. Ben Rahmi Turan’ı yıllardır okurum. Muharrem İnce’yi her fırsatta eleştirip Kılıçdaroğlu’nu koşulsuz öven bir adam. Kimse kusura bakmasın ama bu eyyamcılıktır. Bu adamlar Sözcü’yü itibarsızlaştırmaktadır. Burak Akbay bu gerçeği ne zaman görecek merakla bekliyorum.

Son olarak, Muharrem İnce’nin bahsedilen iftirada olduğu gibi bir yol çizip, Saray kapılarında koltuk arayacağına hiçbir CHP mensubu inanmaz. Bu sebepten ötürü, bu iftirayı tasarlayan CHP dışındaki birkaç menfurun, CHP’nin kendi partileri gibi olduğunu düşünmesinden kaynaklandığı ortada. Bu çamurun izi kalmaz.

Berk ŞİMŞEK
23.11.2019