Türk Silahlı Kuvvetleri Yıkılmaz

Şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri; ergenekonla, balyozla yıpratılmasına rağmen, nurcu ve fetöcü teröristlerin TSK içine hükümet eliyle sızdırılmasına rağmen, kozmik odasına zorla girip tüm bilgi kaynağı çalınmasına rağmen ve kendini akp valisi zanneden genelkurmay başkanına rağmen hâlâ güçlüdür. Bunun yegane sebebi gücünü Yüce Türk halkından alıyor olmasıdır.

Yunanistan’ın son dönemde gerek adalarımızı işgal etmesi, gerek sık sık karasularımıza ve havasahamıza girmesi, gerekse eski bakanların ettiği hakaretler ve küfürler zamanlama açısından son derece manidardır. Hükümetin bu duruma seyirci kalması ve basının ilgisizliği Yunanlılarla yapılmış bir pazarlığın veya bir peşkeşin habercisi olabilir mi? Asıl üzücü olan genelkurmayın bu konuda tek kelime etmemesidir.

Tüm bunlar yaşanırken mecliste yer alan tüm muhalefet partileri suskunluğunu korumakta. Böylesine ciddi bir konuda bile Kılıçdaroğlu susuyor konuşmuyor. Kurultay olmasa adamın yüzünü göremeyeceğiz, sesini duymayacağız. Meclis dışındaki Karamollaoğlu ve Akşener yaptıkları açıklamalarla gündemden yer kaparken, anamuhalefet lideri Sözcü gazetesinde bile haber olamıyor. Zannederdiniz koltuğa biblo koymuşlar. Bu tabloyla cumhurbaşkanlığı seçimine gideceğiz, çok yazık.

BERK ŞİMŞEK
07.03.2018