Umre ve Corona

Şapkamızı önümüze alıp düşünelim. Corona virüsünden dolayı tüm dünyada insanlar ölürken 21bin kişi umreye gidiyor. Bu konu ayrıca araştırmalı. Orada virüsü kapıp memlekete geliyorlar. 16bin tanesi memlekete yayılıyorken, sosyal medyada tepki oluştu diye son 5bin tanesi, gecenin 3ünde apar topar kıçlarına tekme vurulup kovulan öğrencilerin kaldığı yurtlara konuluyor.

Karantinadan kaçanlar yakalanıyor denildi ama bu işi bir düşünelim. Hastalık yaydığı şüphesi ile karantinaya alınacak bir şahıs kaçıp her dokunduğunu hasta edebilir. Bu kişi ve kişilerin canlı bombadan farkı yok. Tüm bir ilçeyi veya şehri tek başına hasta edebilir hatta önemli bir miktarını öldürebilir.

Bu kişiler sırf umreden geldiği için kimse haklarında olumsuz konuşmuyor. Seni, beni, bizi öldürmeye kalkan bu cani heriflerin yaptığının pkk ve ışidten ne farkı var? Memlekete corona yayıp halkı katletmeye çalışan bu 21bin kişi kadar diyanet işleri başkanı da suçludur.

Ayrıca Mustafa Sofi denen herifin kızının torpille karantinadan kaçırılması skandaldır. Buna sebep ve teması olanlar tespit edilip yargılanmalı ve gerekirse vatandaşlıktan çıkarılmalıdır.

Hiç kimse ama hiç kimse kasten virüs bulaştıran bu insanları hafife almasın. Bunlar terör örgütü tetikçilerinden farksızdır. Hepsinin yargılanıp cezalandırılması gerekir. Güya kabeye gidip sevap işlediler. Polise saldırıp, karantinadan kaçıp, tüm uyarılara rağmen gelir gelmez cemaatle toplanıp virüsü yayan bu insanlar vatan hainidir. Bu insanları karantinadan kaçıran, emir veren, sebep olan ne kadar memur varsa vatan hainidir.

Bugüne kadar corona virüsü olan kişilerin tamamı yurtdışı kaynaklıdır. Yurt içinde her çıkacak vaka ve her ölümün vebali başta diyanet işleri başkanı, 21bin tane umreci ve onları kaçıran memurların üzerinedir.

Berk ŞİMŞEK
18.03.2020