Ustalık

Erdoğan son günlerde ısrarla cumhurbaşkanlığı deneyim işidir diyip duruyor. Bu iş ustalık işi diyor. Kendisinin ustalık döneminde döviz, işsizlik, enflasyon, cari açık, dış borç gibi konular rekor seviyesine yükseldi. Komşularla savaşın eşiğine geldik. Adalarımız işgal edildi, Süleyman Şah terkedildi. Bakanlarımız avrupada sınırdan çevrildi. İtibarımız sıfır oldu. Soruyorum, daha kötü nasıl yönetilir ki?

Kendinden önce yapılmış icraatlar için bile “ben yaptım” diyerek alkış ve övgü alması hayret verici bir durum. Hemde bu bir değil iki değil. Eskiden ara sıra yapıyordu, son zamanlarda sürekli yapmaya başladı. Damat kontenjanından bakan yaptığı Berat Albayrak’ın konuştuğu akp seçmeninin kendisine “Cumhurbaşkanımız çıksa, şuradan Ay’a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, vallahi inanırız” dediğini anlatarak durumun ciddiyetini itiraf etti. Evelsi sene kendi kendini başkumandan ilan etmişti, yakın zamanda 19 Mayıs‘ta Samsun’a ben çıktım, kurtuluş savaşını ben başlattım diyecek diye endişeleniyorum.

Memleketin başına ne iş açtıysalar, hep birilerine mal ederek paçayı kurtarmaya çalıştılar. Halkı hep yalanlarla ve kıvırmalarla oyaladılar. Yolsuzlukların üzerini hep gündem değiştirerek kapadılar. Hep yanlarına kaldı. Her açılan kapının ardında ve her taşın altında fetö ile birlikte yakalandılar. Bunlarda ne vatanseverlik var ne de millilik. Birde almışlar yanlarına püskevit canavarını, milliyetçiliği ayaklar altına alıp alıp duruyorlar. Bu memlekette milliyetçiliğin Atatürkçülük ile bağdaştığını, ilkeli ve dürüst siyasetle yapılacağını hâlâ öğrenemediler. Bu heriflerin milliyetçi olmalarına olanak yok, bir kere sütleri bozuk bunların. Memleketin hali ortada. Hâlâ utanmadan onu yapacağız bunu yapacağız diyorlar. 16 yılda parsel parsel yandaşa peşkeş çektiler, daha bitmedi kalanıda satmak için bir dönem daha seçin bizi diyorlar.

Millet ittifakı bu oyunu bozacak, mecliste çoğunluğu sağlayacaktır. Cumhurbaşkanlığını Muharrem İnce ve Meral Akşener birlikte yöneteceklerdir. Memleket için tek çıkış yolu budur. Yılmaz Büyükerşen nasıl enkaz aldığı Eskişehir’den cennet yarattıysa, millet ittifakıda enkaz aldığı memleketten cennet yaratacaklardır.

BERK ŞİMŞEK
03.06.2018