CHP’li Menemen AKP’ye Hediye

İzmir'in Menemen ilçesi belediye başkanı Muharrem İnce'ye yakın olduğu için liste dışı bırakılıp Serdar Aksoy diye bir herif yCHP'den belediye başkan adayı yapıldı. Serdar Aksoy %53 ile belediye başkanı seçildi. Seçildikten sonraki 18 ayda 50 milyon liralık zimmete para geçirme ve irtikap suçlarından dolayı tutuklanarak mahkemeye sevk edildi. Görevi esnasında tüm eş dost ve tanıdıklarını belediyeye sokan Aksoy, belediyeyi de 31 milyon lira zarara uğrattı.

Menemen Belediye meclisinde 15 yCHPli, 3 İyi Partili, 10 AKPli, 2 MHPli ve yCHP'den istifa etmiş 1 bağımsız, toplam 31 üye var. Belediyeyi yönetecek vekili seçmek için mecliste bir seçim yapılıyor ve sonuç 15-15 berabere çıkıyor. Bunun üzerine kura çekiliyor ve AKPli aday kazanıyor.

Liyakatın olmadığı, atamalarla başkanların seçildiği yCHP'de sırf Muharrem İnce düşmanlığı yüzünden %53 ile kazanılmış Menemen Belediyesi yCHP'den AKP'ye geçti. Dünden beri 3 kez Twitter'da "trend topic" olmasına rağmen bir tane yCHPli yetkili çıkıp açıklama yapmadı. 3 tane İyi Partili üyenin AKPli adaya oy vermesini yCHP nasıl izah edecek? Farkında mısınız tekrar yazıyorum; seçimde %53 ile kazanılmış belediye yCHP'den AKP'ye geçti. Sırf Muharrem İnce'ye yakın isim seçilmesin diye. Yazıklar olsun. İzmir il başkanı olan Deniz Yücel derhal istifa etmeli.

Sırf Muharrem İnce düşmanlığı yüzünden bu yapılan kaçıncı skandal? Her hafta başka bir skandala imza atan yCHP artık bardağı taşırmaya başlamıştır. Bu böyle gitmez. Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Atatürk'ün kemiklerini sızlatan tüm şaibeli isimlerin partiyi yönetmesinin ve partinin ismini tecizle, tecavüzle, yolsuzlukla, hırsızlıkla ve terörle bir araya getirmesinin hesabını elbet soracağız.

BERK ŞİMŞEK
15.01.2020