Türkçü Manifesto

Ulu önderimiz konuyla ilgili olarak "Benim yaratılışımda fevkalade olan bir şey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir. Her Türk ferdinin son nefesi, Türk milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedî olduğunu göstermelidir." diyerek Türk gençliğine yol göstermişti ve bizde öğrencilik hayatımızda her sabah gururla "açtığın yolda durmadan yürüyeceğime ant içerim" diyip "Ne mutlu Türk'üm diyene" diye bitirdiğimiz andımızı okuyorduk.


Mustafa Karataş denen zibidi, işid kafasıyla, hizbullah kafasıyla, el kaide kafasıyla aklı sıra islamcılık yapmaya kalkıp "Türkçülük haramdır" dedi. Ey Mustafa Karataş denen zibidi, bu cennet topraklar Türklerindir bilesin. Kuvai Milliye Türkçülüktür bilesin. 8bin yıllık kahraman ırkı, nasıl olurda 1400 yıllık hurafelerle bir tutup aşağılamaya kalkarsın ey arap faşisti?
Bu topraklar arapçılarla doldu ama bu demek değildir bu topraklar bu hainlerin. Atatürk'ün "Türkiye Türklerindir" sözünü ilke edinmiş Türk gençliği asla arap sevicilere pabuç bırakmayacaktır. Türklükten istifa eden şeyhülislam köpeğinin peşinden gidip, ayyaş pokerci, kadın düşkünü necip fazıl denen soysuz itin Türklük ve Atatürk düşmanlığı yapıp hüküm giydiği yazılarından yola çıkarak ibda-c'yi kurduğunuzu unutmadık.


Ömer Seyfettin, Yakup Kadri ve Ziya Gökalp'in eserlerini okumayıp, ortalıkta İsa Mesih'im diye dolaşan deli Hasan Mezarcı ve Fesli deli Kadir'in uydurduğu paçavralara itibar edenler, sizler değil miydiniz katil amerikan gemisine secde eden? Sizin allahınızda peygamberinizde amerikadır. "Biz ne Bolşevikiz, ne de komünist: Ne biri, ne diğeri olamayız. Türkler milliyetperver ve dinlerine hürmetkâr bir millettir. Bizim hükümet şeklimiz tam bir demokrat hükümetidir." diyerek reçetemizi yazan ulu önderimize hakaret edenlere biat etmek hainliktir. Yine kahramanımız ulu önderimiz "Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır." sözleriyle bu cennet topraklarda yaşayan yüce milleti ifade etmiştir.


1071'de anadoluya geldik palavrasıyla uyutulan koca bir Türk nesli elbet uyanacaktır. Atilla'dan Cengiz'e, Timur'dan Mete'ye 8000 yıllık bu millet asla geçmişini unutmaz. Bugün bizleri sen Azerisin, sen Kazaksın, Sen Özbeksin diye nasıl böldüyseler, geçmişten bağımız olan Etrüskleri, Sümerleri, Hititleri, Pelasgları, Hurrileri, Hattileri, Luvileri ve hatta Mayaları yok saymaktalar. Cilt cilt kitaplarla hepsinin ıspatı ortadadır. Avrupa'da Macarlar, Kıpçaklar, Kumanlar nasıl kandaşımızsa kuzeyde Ahıskalılar ve Gagavuzlar, Asya'da Moğollar, Koreliler, Başkurtlar, Çavuşlar, Hakasyalılar, Yakutlar, Ural-Altaylılar bizim kandaşımızdır.


Kadına bugün bile verilen haklar tartışılırken, 8000 yıl önce dünyada kadına hükümdarlık veren kavim Türk kavmidir: Hakan eşi Hatun, ülke yönetiminde tam yetki sahibidir. At sürmek dünyaya Türk kavimlerinden geçer. İnşaat, tarım, okçuluk Türklerin bulduğu icraatlardır. Diğer kavimler tasa çömleğe taparken Türkler tek Tanrı olan Göktanrı'ya inanıp, ibadetlerini doğa sevgisiyle yaparlardı. İlk kanunlar ve ilk nasihatler Orhun Yazıtları'nda mevcuttur. Kaşgarlı Mahmut Divanı Lügatit Türk eseri ve Ali Şir Nevaî'nin Muhakemetü’l-Lugateyn eserleriyle Türkçe'nin üstünlüğünü binlerce yıl önce ıspat edilmiş ve her iki yazar ibadetin Türkçe ile yapılmasını arzulamıştır.


Tüm bu gerçekleri yoksayıp üç gramlık beyinleriyle Türklük alehine kim ahkam kesebilir sorarım? Yıllardan beri arapseviciliği bitmedi. Türklüğü araplaştırarak yok etmek isteyen arapçıların tamamı amerikan emperyalizminin köpeklerinden başkası değillerdir. Nurculuk ve bir takım cemaat yapılarıyla Türklüğü küçük gösterme çabasında olan vatan hainleri, arapseviciler iktidardan düştükleri anda kaçacak delik arayacaklardır.
Son olarak, Ulu Önderimizin "Bir gün, ressamlar Türk’ün simasını kaybederlerse, ŞİMŞEK alsınlar, yapıversinler. " sözünü hatırlatıp Türk düşmanlarına bu cennet toprakları dar edeceğimiz günlerin yakın olduğunu hatırlatmaktan gurur duyarım. Kemalist Elçibey'i özlemle anıyorum.

Dert mene; kan, gözyaşı, acı ve kelem,
Siz arap olun, men Türkmenem!
Niye arap'a ağlar hep şu müslüman?
Siz arap sevin, Tengri biz menen!

BERK ŞİMŞEK
18.05.2020