CHP’den Muharrem İnce’ye İftira

İddia şudur, Cumhuriyet Halk Partisi, seçimlerde Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce'ye yakın isimleri siyasetten engellemiş ve aday göstermemiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu iddiaya cevabı ise, aday belirleme ölçüsü kimin kime yakın olduğu değil, kazanma potansiyelidir. Bu potansiyel de yapılan anketler ile belirlenmiştir. Yerel seçimlerde de halkın desteğini alan her CHP'li aday gösterilmiştir.

81 il ve 519 ilçeden sade ve sadece 2 tane isim yazacağım. Bana Kırklareli yerel seçimlerinde Mehmet Tuna Soykan isimli şahsın, mevcut başkan Mehmet Kesimoğlu'ndan daha fazla oy alacağına ve Kadıköy yerel seçimlerinde, Şerdil Dara Odabaşı isimli hiç kimsenin tanımadığı ve hatta tasvip etmediği şahsın mevcut başkan Aykurt Nuhoğlu'ndan daha fazla oy alacağının anket sonuçlarını açıklasınlar.

Haluk Pekşen, Eren Erdem, Barış Yarkadaş ve Hurşit Güneş gibi bir çok CHP'linin bu konuyla ilgili açıklamaları var. Muharrem İnce'ye imza veren 37 kişi genel seçimlerde aday gösterilmedi. Geçen dönem olağanüstü kurultay için Muharrem İnce'ye imza veren 600 delegenin 450'si bu dönem delege seçilmedi. Sırf kurultay delegelerine ayar çekebilmek için il başkanlıklarında tek liste baskısı yapıldı. Muhalifler listelere alınmadı. Haliyle genel başkan, 1318 delege arasından kendi seçtiği 1251 isimle kurultayda tek adam şovunu yaptı. Şimdi kalkıp anket yalanı ile Muharrem İnce'ye iftiralar atılıyor.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partinin antidemokratik ve çağ dışı delege seçim sistemini geçtim, tek adamlık diktasını geçtim, demokrasi yalanlarına o koltukta devam etmesi kelimenin tam anlamıyla skandaldır. Kendi partisi içinde hakkı, hukuku ve demokrasiyi sağlayamayıp ve hatta partiyi yönetemeyip savuranlar, bu ülkeyi yönetmeye aday olmaya cesaret bile edemiyorlar. 100 yıllık partide sandığa görevlendirilecek isim bile bulamayıp, 13 bin sandığı boş bırakanlar seçmenin gözüne nasıl bakıyorlar? Partinin oyunu %22lere düşürenler ve destekçileri tablodan memnunlar mı?

Bu partiyi memleketçilere, meshepçilere, 10 aralıkçılara, sorosçulara, anti-Kemalistlere, 6 ok düşmanlarına ve hdp sempatizanlarına bırakmayacak ve onların karşısında azim ve kararlılık göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda, mevcuttur!

Saygılarımla,

BERK ŞİMŞEK
13.08.2020