Erol Mütercimler’e Cevap

ÖNSÖZ: Bu yazı, Erol Mütercimler'in 11 Ağu 2020 tarihli "Muharrem İnce CHP'yi bölmek mi istiyor #119" isimli Youtube videosuna cevaben yazılmıştır. Ayrıca kendisine de iletilmiştir.

Erol bey, siz Muharrem İnce'yi idrak edememişsiniz. Öncelikle CHP içerisinden çıkıp başarılı olan DSP var ve bunu atladınız. İkincisi, MHP zaten %10u zor alıyor Meral Akşener %1 alırsa öpsün başına koysun dediler, bakın meclise girdi. Üçüncüsü CHP oyu %25 dediniz, %22 aldı. Yani İnce, partisinden %8 fazla oy aldı. Ayrıca ben CHP'ye Muharrem İnce'den dolayı oy verdim. Benim gibi Kemalistler bu şekilde oy verdi. Muharrem İnce aday olmazsa, Kemal Kılıçdaroğlu'na oy moy yok. En az %10 oy CHP'den alır. Anketlerde %17ler %18ler açıklandı. AKP'ye yakın anket şirketleri değil ayrıca. Kimse kimseyi gaza falan getirmiyor.

Parti 10 aralıkçılara teslim olmuş halde. Alevi partisi haline geldi. Sığınacak limanları yok demek bunu meşru kılmaz. HDP yani PKK partisi ile kurulan ittifak beni rahatsız ediyor. Atatürkçülerin tasfiye edilmeleri beni rahatsız ediyor. CHP geleneklerine uyulmuyor. Parti Meclisi'ne girememiş bir şahıs MYK'ya alınamaz. Tüzük çiğnenip yapılıyor. Ne farkı var Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun. En az onun kadar diktatör. İnce'ye yakın ne kadar isim varsa hepsini doğradı. Ne vekil yaptı ne belediye başkanı. Parti meclisinde bile neler yapıldı.

İkimiz bir parti kuralım Erol bey. Ben 98 arkadaşımı üye yapacağım. 100 kişiyle kongre yapacağız. Ben adayım, siz de adaysınız. Kim kazanır? Siz imza bile bulamazsınız aday olmak için. Ne yapacaksınız? Köyüne gidip çiftçilik mi yapsın Muharrem İnce? Biraz empati yapmak lazım. İl başkanlarını tek liste yapmak için baskı yaptı genel merkez. Tek liste olunca tüm delegeleri kendileri yazdılar. Bu durumda delegenin %98'i genel merkez tarafından yazılan delegeler olunca, rakip diye bir şey olabilir mi?

Sizde siyaset yapıyorsunuz, bir tanıdığınızı CHP'ye üye yapın, 2 sene var kurultaya, çalışsın ilçesinde. Bakalım tüm emeğine rağmen delege yazacaklar mı mahallesinde yoksa birilerinin emrettiği gibi mi çıkacak o listeler? Şimdi neyin hakkı hukuku adaleti demokrasisi bu? Belediye başkanına emir gidiyor Oğuz Kaan'dan, listeleri sen yap diye. Taa mahalleden başlıyor baskı. Onun kızı, öbürünün kocası, diğerinin amcası, berikinin halası derken listeler tamamlanıyor. Bunları sabahtan akşama tele1 ve halk tv izleyen seçmen bilmez ki. Ben yıllardır yaşıyorum.

Muharrem İnce parti kurmayacak eğer partiden atmazlarsa ki sıkar biraz, kursa dahi tüm bu sisteme itiraz edenler, küskünler, Kemalistler, milliyetçiler İnce'ye oy verecek. Ben iddia ediyorum, parti kurarsa CHP, İyi Parti ile birlikte baraj altı kalır. Yeni sistemde ittifak olduğu için meclise ancak girerler. Muharrem İnce, Bülent Ecevit'in DSP'si gibi herkesi toplar. Çok küçük görüyorsunuz ama bu konulara biraz çalışmanız lazım. Siz partinin yüksek kademelerindeki tanıdıklarınızla bu konuyu konuşursanız bir şey öğrenemezsiniz. Onlar da bu sistemin parçası zaten.

Son olarak, İnce seçim gecesi alkol almadı. Yanında onlarca milletvekili ve partili var. Levent Gültekin, söylediği sözden dolayı özür diledi. Kendisine Tuncay Özkan'ın söylediğini anlattı. O da zaten 10 aralıkçılardan. CHP kapansın, müze olsun diyen örgütten sorumlu genel başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın yanında yer alıyor. Bülent Tezcan keza öyle. Onursal Adıgüzel de aynı. Hepsi İnce'den nefret ediyor ve kazanmasın diye elinden geleni yaptılar. İnce bunları defalarca anlattı. YSK'ya yürüyerek avukatlar için defalarca cevap verdi. Hem takip etmiyorsunuz hemde ahkam kesiyorsunuz Erol bey.

Sizi yıllardır talip eder, yazdıklarınızı okurum. Muharrem İnce meselesinde konuya hakim değilsiniz. Rica ederim konuya biraz çalışın. Sizden etkilenip yanlış hareket edecek onbinlerce insan var. Tek adama karşı olmak için diğer tek adamı desteklemek akıl kârı değil.

BERK ŞİMŞEK
14.08.2020