Erol Mütercimler’e Cevap 2

Hayatı Chp'ye küfretmekle geçen Yaşar Okuyan isimli yaratığı, 42 yıllık Chpli Muharrem İnce ile nasıl kıyaslarsınız? Siz Kemalist falan değilsiniz Erol bey. Siz isimler ve partiler üzerinden siyaset yapıyorsunuz. Böyle siyaset ancak ve ancak ortadoğunun bataklığındaki kabile devletinde olur. Bizler isim ve partilerle değil, fikirkerle siyaset yapıyoruz. Bizim fikrimiz Kemalizm fikridir. Fikirlerle siyaset yapın. Bugün Chp Kemalizm'den kopmuş, emparyal bir ekibin boyunduruğu altına girmiştir. Bizim itirazımız bunadır. Biz de fikrimizi başka bir parti üzerinden yürüteceğiz. Ne var bunda? Palamenter sistemden verdiğiniz örneklerin tamamı çöptür ve siz bir akademisyen olarak bunun farkında değilseniz, yazıklar olsun.

Verdiğiniz örnekler tamamen üzerinde düşünülmemiş örneklerdir. Deva Partisi'ni ele alacak olursak, millet ittifakında değil ve bu şekilde seçime giderse Cumhur'a mı çalışmış olur? Akıl var izan var. İttifaklara takmışsınız kafayı, görmüyorsunuz çevresindekileri. Muhalefet kanadı %50+1'i alamıyor. O halde genişlemesi elzemdir. Muhalif kanada ne kadar fazla parti kurulursa, işte bu kanat o kadar büyür. Önemli olan karşı taraftan oy almaktır. Bunu idrak ediniz. Muhalif kanatta 3 partiyle 50+1'i almak ile 10 parti ile 50+1'i almak arasında fark yoktur. Sizin ve sizin gibilerin idrak edemediği nokta budur. Sizin kafanız palamenter sistemde kalmış. Kendinizi güncelleyiniz.

Daha önce de Meral Akşener parti kuracağında, Mhp zaten %10'u Chp oylarıyla zar zor alıyor, o halde Meral Akşener'in kuracağı parti Doğu Perinçek ile rekabet eder diye yorumlanıyordu. Ne oldu? Mhp ve İyi Parti hem %10 barajını geçtiler hemde toplamda %21.1 oy aldılar. Demek ki her ayrılış bir bölme değildir. Bugün sizin ve sizin gibilerin gene idrak edemediği diğer sorun ise %25-30 civarı kararsız seçmen var bu seçmen sandığa muhtemelen gitmeyecek. İşte 2002'de nasıl ki Akp'nin bu karasızları alıp tek başına iktidar olduğu gibi yarın seçim olduğunda hem bu kararsızlar hemde kendi partisinden memnun olmayan seçmenden oy alarak iktidar olacak olan Muharrem İnce'dir kuşkusuz. İstediğiniz kadar ağlayın sızlayın, istediğiniz kadar particilik ve adamcılık yapın; bizim verdiğimiz fikir mücadelesi ve memleket sevdası sizi de sizin gibileri de sandığa gömecektir. Bundan sakın ama sakın kuşkunuz olmasın. Bir daha da kafasınızın erişmediği konularda yorum yapıp toplum önünde küçük düşmeyin. Size vereceğim tek tavsiye, kendi yazdığınız "Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal" isimli kitabı yeniden okuyun. Buradan bakınca belli oluyor ki yazdıklarınızı unutup, kitabı dekor malzemesi olarak kullanmaya başlamışsınız.

"Yukarıda okuduğunuz ifadeler Erol Mütercimler'in kendi YouTube kanalından 10.02.2021 tarihinde yapmış olduğu yayında, Muharrem İnce'ye yönelik akıl tutulması sözlerine yanıt olarak kendisine gönderilmiştir."

BERK ŞİMŞEK
10.02.2021